Koncert Dalbergia Duo i warsztaty muzyczne których celem jest zaznajomienie szerszej publiczności z niezwykłym instrumentem, jakim jest marimba. Poprzez krótkie warsztaty rytmiczno-muzyczne, chcemy przybliżyć dzieciom oraz młodzieży świat muzyczny, jak również ukazać potrzebę obcowania z muzyką i sztuką. Wykonywane utwory będą stanowić niejako muzyczny opis prezentowanych wizualizacji których tematem przewodnim jest natura, a zespół odpowie na wszystkie pytania zadawane pomiędzy działaniami.

Plan wydarzeń :
12.15 – 12.35 koncert
12.40 – 13.10 warsztaty dla dzieci
(zabawy rytmiczne z małymi instrumentami perkusyjnymi)
13.10-13.25 przerwa
13.30 – 14 koncert
14.10 – 14.40 warsztaty
14.40 – 14.55 przerwa
15.00 – 15.30 koncert

Dalbergia Duo
jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Współtworzą go Anna Rutkowska i Julianna Siedler-Smuga.
Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe (m.in. Agora Actual Percussio w Xabii, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i inspiracje” w Krakowie, Musica Moderna w Łodzi, Doctors in Performance w Wilnie, Mózg Festival w Bydgoszczy) świetnie odbierane przez szeroką publiczność, a także uhonorowanie nagrodami na międzynarodowych konkursach: pierwszą nagrodą w kategorii kameralistyka na VI International Master Competition for Music Teachers, drugą nagrodą w kategorii kameralistyka na North International Music Competition oraz rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskich utworów.
Dalbergia Duo intensywnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi kompozytorami przy prawykonywaniu oraz współtworzeniu nowych utworów. W ich repertuarze znajdują się kompozycje twórców polskich i zagranicznych, stanowiące klasykę literatury perkusyjnej, jak również aranżacje repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Obie artystki działają jako pedagodzy w szkołach muzycznych I i II stopnia, a także propagują wiedzę o muzyce organizując warsztaty dla osób nie związanych ze światem muzycznym.
http://dalbergiaduo.com/

Papierowe Sny
Idea Papierowe Sny powstała w roku 2017 r. Inspiracją stały się zmiany zachodzące w środowisku naturalnym a także wpływ technologii na nasze odczuwanie, przeżywanie i budowanie więzi z drugim człowiekiem.
Artystka pragnie tworzyć sztukę przystępną, szczerą w przekazie a jednocześnie pozbawioną nachalnych czy drastycznych środków obrazowania. To próba obudzenia drzemiących w nas pokładów wrażliwości i empatii. To również zaproszenie do kontemplacji natury, zanurzenia się w ciszę ulotną jak papier, której na co dzień pozostawiamy sobie tak niewiele.
http://papierowesny.pl

Koncert Dalbergia Duo i warsztaty Papierowe Sny – FB