WZOROWY TARG PREZENTOWY

W Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy od 18-23 grudnia odbył się Wzorowy Targ Prezentowy. Warszawiacy mogli kupić  prezenty dla najbliższych, zdrowe specjały świąteczne, drobiazgi dla najmłodszych, oraz rzeczy do domu.

Wzorowy Targ Prezentowy

 

Targi były nawiązaniem do historii tego miejsca gdzie towary były wyszukane i wyjątkowe, często wykonane przez najznamienitszych rzemieślników. Zaprosiliśmy wystawców spożywczych gdzie goście mogli kupić wszystko co potrzebne aby święta były smaczne, zdrowe i ekologiczne.

Stworzyliśmy strefę świąteczną z ozdobami i dekoracjami, strefę dla ciała oraz zmysłów, strefę designu i strefę dziecięcą.
Wyjątkową wystawę przedstawiła Patyna sklep vintage – była to nie lada gratka dla wszystkich miłośników estetyki z dawnych lat, szczególnie tej z epoki PRL.
Na drugim piętrze Księgarnia „Moda na czytanie” zorganizowała kiermasz książek.

Weekendowe warsztaty na Targu Prezentowym.

Warsztat z sitodruku z Maqudesign

Pracownia Szkła Artystycznego Maku – warsztat na którym można było własnoręcznie zrobić szklane ozdoby świąteczne.

Pani Magdalena Kocel – Nowakowska przeprowadziła warsztat dietetyczny – wytłumaczyła na nim jak można sprawić aby święta były smaczne i zdrowe.

Dla dzieci odbyły się również zajęcia: razem z pracownią Igły Cztery Słonie dzieci szyły małe maskotki, a razem z RolyPoly  zrobiły własny projekt torebki.
19. grudnia, w sobotę o godzinie 17.00 odbyła się premiera albumu ”Bielizna, futra i Bracia Jabłkowscy – Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 – 1939”. Spotkanie to uwieńczone zostało mini – pokazem mody i spotkaniem z autorkami: Martyną Jeziorską i Urszulą Łęczycką-Jeziorską.