WZORY MIKOŁAJKOWE 6 GRUDNIA 2015

Świąteczne WZORY odbyły się po raz drugi w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy 6 grudnia

12248185_562825063868817_8505003116434716828_o (1)

W świątecznej atmosferze spotkaliśmy się z młodym designem – nawiązaliśmy do tradycji tego wyjątkowego miejsca gdzie zakupy były nie tylko przyjemnością, ale dawały również możliwość zdobycia wyjątkowych rzeczy, ręcznie robionych przez najwyższej klasy rzemieślników!

Ponad 180 wystawców pokazało meble, oświetlenie, ceramikę, zabawki, design dla dzieci, wyroby papiernicze i wiele innych drobiazgów dla domu.
Święta to czas zakupów i szalonej konsumpcji, ale my pragniemy dać też alternatywę. Prezenty dla najbliższych na WZORACH można było również własnoręcznie wykonać!

Warsztat dla dorosłych Wióry lecą – stolarka dla kobiet Poprowadzili warsztat o obróbce drewna, podzieli się doświadczeniami z codziennej pracy warsztatowej i odpowiedzieli na pytania związane ze stolarką, renowacją mebli. Chętni wykonali tapicerowane bombki !
Dla dla dorosłych odbył się również warsztat florystyczny, Agnieszka Kostrzyńska z kwiaciarni Stokrotka pokazała jak robić własne świąteczne wianki!

Jak zawsze na Wzorach było dużo atrakcji dla najmłodszych:
Mała Akademia Dizajnu razem z dziećmi zaprojektowała Dom Świętego Mikołaja !

Monika Mincewicz Illustration – przestrzenne ilustracje – warsztat dla dzieci i dorosłych. Monika Mincewicz zajmuje się ilustracją, grafiką i fotografią artystyczną. W czasie jej warsztatu było można wykonać trójwymiarową ilustrację miasta lub pejzażu z tekturki do fragmentu tekstu.

Roly Poly przygotowała dla dzieci zabawę w projektanta – dzieci mogły zrobić własny projekt torebki i własnoręcznie przyozdobić ją wedle swojego pomysłu.

Aby świątecznej atmosferze stała się zadość – stworzyliśmy wzorową strefę prezentową – także oprócz mebli, ceramiki i dobrze zaprojektowanych rzeczy do domu, można było kupić prezenty dla najbliższych.