WZORY na wiosnę 2019!

Wzory na wiosnę!

W ostatni weekend kwietnia 27-28.04, tuż przed długim weekendem odbyła się kolejna, wiosenna edycja targów designu WZORY!

WZORY to dwa dni targów w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, które są świetną okazją, aby kupić piękne rzeczy do domu zaprojektowane przez młodych designerów i wyprodukowane przez polskich rzemieślników!

Na Wzorach znajdziecie rośliny, meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie.

Jak zawsze na wiosnę – było zielono! My też kochamy rośliny – dlatego na wiosennej edycji znaleźliście wszystko co sprawiło, że Wasz dom zakwitnie! Na wiosennych Wzorach mogliście kupić: rośliny na parapet, na balkon i do mini ogródków, doniczki, systemy i lasy w szkle.

Design, to nie tylko najnowsze kolekcje, to piękne i funkcjonalne przedmiotyz minionych lat, dlatego nie może u nas zabraknąć strefy vintage, na której znajdziecie selekcje od najlepszych, polskich sklepów vintage.

Na wzory wchodziliśmy bez biletów.

WZORY na wiosnę 2019
27-28 kwietnia
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
Warszawa
godziny wydarzenia 11-19
wstęp wolny

Partner wydarzenia: Perła – Browary Lubelskie S.A.

Patroni medialni: Co Jest Grane24 Vogue Polska NOIZZ.pl Going. Ogarnięty.pl Warsawholic Sztuka-Architektury.pl whiteMAD Woman-News.pl Example.pl Czas na WnętrzeLounge Magazyn Magazyn Exclusive Info Foorni – pomaga urządzaćinfoArchitekta.pl Papaya Films architekciwpolsce.pl Dekorian Homenaszemiasto.pl Radio Kampus PLN Design – Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) HIRO Exspace.pl Contemporary Lynx Wood&Design Kuchnia i technika!


Tak było w ubiegłym roku – FILM

WZORY na wiosnę – FB

 

WZORY są kobietą – takie hasło patronowało specjalnej części  wiosennej edycji Wzory na Wiosnę 2019. Cykliczne wydarzenie, którego najnowsza, dwudziesta trzecia odsłona zagościła w ostatni weekend kwietnia w przestronnych wnętrzach zabytkowego Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy nie tylko tworzone jest z sukcesem przez same kobiety, ale też od początku przyciąga w głównej mierze właśnie panie.

By uhonorować poszukującą, pełną mocy kobiecość i wszystkie odwiedzające, pierwszy, sobotni dzień Wzory na Wiosnę 2019, czyli 27 kwietnia, wypełniły prowadzone przez kobiety i przeznaczone przede wszystkim dla kobiet spotkania, warsztaty i dyskusje. Były one poświęcone szeroko pojętej tematyce zdrowia, holistycznej pielęgnacji, sposobom odnajdowania siebie, własnych ścieżek życiowych i rozwijaniu twórczej ekspresji.

„Wzory są kobietą” to dziewięć wydarzeń o różnorodnej tematyce i formule, prowadzonych przez dziewięć niezwykłych kobiet – specjalistek wielu dziedzin związanych z rozwojem, edukacją, zdrowym stylem życia, duchowością, pracą, dietą, psycho- i fizjoterapią. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny. Poniżej przedstawiamy rozkład dnia i poszczególne prowadzące.

WARSZTATY

12:00 Holistyczne dbanie o siebie
Warsztat dla kobiet zainteresowanych holistycznym dbaniem o siebie. Jak przekonuje prowadząca, nawet mieszkając w wielkim mieście możemy żyć zgodnie z rytmem natury i dbać o siebie naturalnymi sposobami. Podczas warsztatu omówione zostaną poszczególne obszary naturalnego dobrostanu. Porozmawiamy też o prostych sposobach dbania o zdrowie i urodę. Każda uczestniczka zastanowi się, które obszary w jej codziennym życiu wymagają większej uwagi.

Prowadząca: Ela Świętek
Redaktor naczelna platformy sprzedażowo – ogłoszeniowej www.naturalnabogini.pl / Naturalna Bogini i głos redakcji w podkaście „Dbaj o siebie”; pomysłodawczyni kalendarza do życia zgodnie z rytmem natury na 2019 r.; autorka wellness planera „Plan na dobrostan”.

14:00 Qigong fusion
Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania (m.in. Qigongbreathing, Wim Hof Method, Yoga Nidra) i gimnastyką relaksacyjną Qigong, ale również jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) oraz Energy Medicine (Dona Eden). Podczas warsztatu będziemy zgłębiać nasze pole energetyczne i poznawać punkty energetyczne (meridiany) w naszym ciele. Wytrząśniemy zastaną energię i poprzez serię ćwiczeń poruszymy qi w naszym ciele. Zapoznamy się z metodami odzyskiwania witalności. Poznacie sposoby przepracowywania emocji na poziomie ciała.

Prowadząca: Natalia Ziętara (Mycohood)
Jest łącznikiem ciekawym świata i ludzi. Podąża za Matką Ziemią i pielęgnuje w sobie wewnętrzne dziecko. Eksploruje różne metody oddychania i qigong (medytacja w ruchu). Z wykształcenia i uzależnienia jest Socjologiem. Uwielbia kreatywność i stymulację.

15:00 i 15:30 Joga twarzy
Joga twarzy to naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy i szyi. Daje efekt liftingu bez chirurga, poprawia owal twarzy, wygładza skórę, likwiduje podwójny podbródek, a także – do pewnego stopnia – pozwala przemodelować twarz, poprzez np. uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane ćwiczenia wpływające na poprawę owalu twarzy oraz omówione zasady ich wykonywania.

Prowadząca: Marta Kucińska (Joga Piękna – Marta Kucińska)
Na co dzień uczy kobiety, jak na długo zachować młody wygląd. zachować urodę, cofnąć oznaki zmęczenia i upływającego czasu, a przede wszystkim odzyskać promienny wygląd, naturalny uśmiech i poprawić samoocenę.

16:00 Jak stworzyć naturalne perfumy
Warsztat wprowadzi w tajniki aromaterapii, a także pozwoli zapoznać się z najwyższej jakości olejkami eterycznymi. W czasie warsztatu będzie można dowiedzieć się, jak stworzyć w pełni naturalne, wegańskie i bezpieczne dla skóry oraz środowiska perfumy na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych. Dowiemy się też, jak dobierać nuty zapachowe, by odzwierciedlały nasz unikalny gust.

Prowadząca: Kasia Stryczniewicz (KASIA RAW)
Międzynarodowa instruktorka jogi, która stworzyła centrum jogi pod Krakowem i markę olejków eterycznych Kasia Raw. Autorka książki „Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami”.

WYKŁADY

13:00 Jak starzeje się twarz i jak naturalnie spowolnić ten proces.
Wykład poświęcony procesowi starzenia się twarzy, podczas którego dowiemy się dlaczego twarz starzeje się szybciej niż reszta ciała, co powoduje zmiany w wyglądzie twarzy związane z wiekiem, a także co można zrobić, by spowolnić ten proces i wyglądać jak najdłużej młodo.

Prowadząca: Marta Kucińska

14:00 Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem – o metodach pracy z ciałem i umysłem.
Kiedy doświadczamy trudnych sytuacji, które nas przerastają, a sygnały o tym płyną z głowy i ciała, jest to zwykle moment, kiedy warto pochylić się nad sobą, swoimi potrzebami i poszukać pomocy. Nasze ciało i umysł funkcjonują jako nieodłączne elementy. Podczas warsztatów poznamy bliżej terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz terapię czaszkowo-krzyżową, które stanowią doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem i umysłem.

Prowadzące: Klara Francuz i Iga Król- Łęgowska
Iga Krół-Łęgowska
Wierzy, że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, tylko czasem nie umiemy go w sobie dostrzec. Przez lata zajmowała się szeroko rozumianym rozwojem pracowników. Lubi pomagać i wkłada w to całe serce.

Klara Francuz- Matwiejczyk
Z zawodu oraz pasji zajmuje się ludzkim ciałem: jest fizjoterapeutką i logopedką. Uważa nieskromnie, że ma najciekawszy zawód świata, bo może nieustannie się rozwijać, pomagać i widzieć efekty swojej pracy. Interesuje się wpływem stresu na ciało, a poprzez używanie delikatnych technik obserwuje, jak podczas terapii pacjenci uwalniają się od napięć i bólu.

15:00 WYKŁAD ODWOŁANY
Luna i las. Czy księżyc jest kobietą i co ma do tego las?

Uczestniczki warsztatu zbadają związki łączące księżyc i cykl miesięczny kobiety. Pod wpływem księżyca (tradycyjnie nazywanego „miesiącem”) doświadczamy jako kobiety comiesięcznych przypływów i odpływów. Niczym oceany doznajemy falowania i tańca hormonów, pomysłów, energii życiowych, seksualnych i twórczych. Sprawdzimy, jak wejść w kontakt z własną cykliczną naturą, zbadamy, czym jest lunarna mandala cyklu i poszukamy sposobu, jak nauczyć się surfować na falach własnej cykliczności. A także – jak natura, las i zioła mogą nas w tym wspierać.

Prowadząca: Julia Gmosińska (Luna i Las)
Z wykształcenia architektka. Projektuje, maluje, ilustruje. Tworzy otulające zielenią przedmioty: tkaniny, pościele, ilustracje, księżycowe kalendarze.

16: 00 Moc kobiecego głosu.
Spotkanie z mocą kobiecego głosu. Podczas warsztatu dowiemy się, do czego (oprócz mówienia) służy nam głos. Jak dzięki niemu zadbać o siebie, swoje samopoczucie i energię. Jak otworzyć się na słuchanie samej siebie i wyrażanie z odwagą tego, co czujemy. Głos kontaktuje nas nie tylko ze światem zewnętrznym ale i z tym, co w środku. Co nam daje wzdychanie? Co zrobić, gdy chce się krzyczeć? Czy tylko wokalistki mogą pięknie śpiewać? Kobiety, dajmy się usłyszeć!

Prowadząca: Basia Ciemięga (Basia Ciemięga. Głos Kobiety)
Poprzez pracę z głosem pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, mocy sprawczej i wzajemnego wsparcia. Prowadzi autorskie warsztaty Głos Kobiety.

PANEL DYSKUSYJNY

17:00 Kobiecość w XXI wieku.
Podczas spotkania omówimy różnorodne, obowiązujące obecnie modele i wzorce kobiecości, także pokutujący wciąż paradygmat, który nakazując łączyć satysfakcjonującej życie prywatne i zawodowe, skazuje nas na morderczą pracę i naraża na ostry i przewlekły stres. Zastanowimy się, jaką cenę płacą dziś silne kobiety za przezwyciężanie trudów dnia codziennego. Porozmawiamy o skutkach napięcia, lęku, wśród których dominują m. in. problemy z tarczycą i zaburzeniami miesiączkowania. Zastanowimy się, jak mimo presji i licznych wymagań zadbać o siebie i swoją kobiecość.

Panelistki: Kamila Raczyńska-Chomyn, Basia Ciemięga, Julia Gmosińska, Ela Świętek

Kamila Raczyńska – Chomyn (Dobre Ciało)
Pedagog, edukatorka seksualna. Przez 10 lat prowadziła szkolenia, między innymi z zakresu work-life balance i profilaktyki wypalenia zawodowego, instruktorka sportu i rekreacji oraz trenerkia personalna. Certyfikowana doula (towarzyszka porodów).

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

WZORY są kobietą – FB

Wzory na Wiosnę 2019 i Schronisko Dla Roślin przygotowały wiosenną wymianę zieleni.

Wszyscy, którzy mieli rośliny, które za bardzo się rozrosły, czy takie, którym nie końca odpowiada oświetlenie w danym domu, mogli je wymienić na Roślinnej wymianie.

Wystarczyło przynieść  je do nas w niedzielę 28 kwietnia do strefy warsztatowej na 2 piętrze.
To była super okazja, aby spotkać się w gronie miłośników roślin i powymieniać się sadzonkami i szczepkami.

Od godz. 15:30 Schronisko Dla Roślin przygotowało też coś specjalnego:

Roślinne porady dla ogrodników amatorów:
– co roślina potrzebuje do życia;
– kiedy podlewać, kiedy suszyć;
– jakie wybrać stanowisko;
– w jaki sposób roślina daje nam do zrozumienia, że jej coś nie pasuje;
– pierwsza pomoc w nagłych wypadkach (schnięcie, żółknięcie liści, czarne plamy itp.);
– najpopularniejsze choroby (grzyby, insekty);
– salon urody (cięcie, formowanie i przesadzanie);
– 10 najłatwiejszych roślin dla początkujących (omówienie gatunków oraz porady dotyczące ich uprawy).

Roślinna wymiana – FB

Koncert Dalbergia Duo i warsztaty muzyczne, których celem jest zaznajomienie szerszej publiczności z niezwykłym instrumentem, jakim jest marimba. Poprzez krótkie warsztaty rytmiczno-muzyczne, przybliżyliśmy dzieciom oraz młodzieży świat muzyczny, jak również ukazać potrzebę obcowania z muzyką i sztuką. Wykonywane utwory stanowiły niejako muzyczny opis prezentowanych wizualizacji których tematem przewodnim jest natura, a zespół odpowiedział na wszystkie pytania zadawane pomiędzy działaniami.

Plan wydarzeń :
12.15 – 12.35 koncert
12.40 – 13.10 warsztaty dla dzieci
(zabawy rytmiczne z małymi instrumentami perkusyjnymi)
13.10-13.25 przerwa
13.30 – 14 koncert
14.10 – 14.40 warsztaty
14.40 – 14.55 przerwa
15.00 – 15.30 koncert

Dalbergia Duo
jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Współtworzą go Anna Rutkowska i Julianna Siedler-Smuga.
Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe (m.in. Agora Actual Percussio w Xabii, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i inspiracje” w Krakowie, Musica Moderna w Łodzi, Doctors in Performance w Wilnie, Mózg Festival w Bydgoszczy) świetnie odbierane przez szeroką publiczność, a także uhonorowanie nagrodami na międzynarodowych konkursach: pierwszą nagrodą w kategorii kameralistyka na VI International Master Competition for Music Teachers, drugą nagrodą w kategorii kameralistyka na North International Music Competition oraz rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskich utworów.
Dalbergia Duo intensywnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi kompozytorami przy prawykonywaniu oraz współtworzeniu nowych utworów. W ich repertuarze znajdują się kompozycje twórców polskich i zagranicznych, stanowiące klasykę literatury perkusyjnej, jak również aranżacje repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Obie artystki działają jako pedagodzy w szkołach muzycznych I i II stopnia, a także propagują wiedzę o muzyce organizując warsztaty dla osób nie związanych ze światem muzycznym.
• http://dalbergiaduo.com/

Papierowe Sny
Idea Papierowe Sny powstała w roku 2017 r. Inspiracją stały się zmiany zachodzące w środowisku naturalnym a także wpływ technologii na nasze odczuwanie, przeżywanie i budowanie więzi z drugim człowiekiem.
Artystka pragnie tworzyć sztukę przystępną, szczerą w przekazie a jednocześnie pozbawioną nachalnych czy drastycznych środków obrazowania. To próba obudzenia drzemiących w nas pokładów wrażliwości i empatii. To również zaproszenie do kontemplacji natury, zanurzenia się w ciszę ulotną jak papier, której na co dzień pozostawiamy sobie tak niewiele.
• http://papierowesny.pl

Koncert Dalbergia Duo i warsztaty Papierowe Sny – FB