WZORY w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich 6/12/2014

Na ostatniej ogrodowej edycji pogoda spłatała nam figla, ale pomimo prawdziwie jesiennej aury spędziliśmy razem wspaniały dzień. Pokazaliśmy dużo nowych projektów inspirowanych naturą i ekologią, nie zabrakło też dodatkowych wydarzeń.

 

 

 

Fundacja Łąka propagowała tworzenie łąk kwietnych w mieście, pokazując jak łatwo samemu można założyć łąkę kwietną na miejskich nieużytkach. Poprowadzili warsztat gdzie pokazali jaki własnoręcznie zrobić bomby nasienne i w jaki sposób zbierać nasiona dzikich roślin miododajnych i wykonać z nich kwietną mieszankę.

Pokaz rzeźbiarski i możliwość wypróbowania pracy z gliną zapewnił Konrad Szumilas, pokazując gliniane rzemiosło zachęcił uczestników do pracy z naturalnym materiałem.

Dla dzieci warsztat muzyczny poprowadził Krzysztof Rychta, ktory z projektem Rytmika- elektronika zachęcał najmłodszych do muzycznych eksperymentów które kształtowały muzyczno – dźwiękową wyobraźnię. Dzieci za pomocą prostych elektronicznych i akustycznych instrumentów wzmacniały świadomość własnego potencjału kreacji, przy okazji świetnie się bawiąc!

Akademia Fotografii przygotowała dla dzieci kolejny fantastyczny warsztat gdzie w plenerowym studio fotograficznym wykonywały własne aranżacje i zdjęcia!

Fundacja Virid’or zrobiła z dziećmi drzewo marzeń. Dzieci wypisywały swoje marzenia które stworzyły piękne, wspólne, drzewo.