WZORY w Ogrodzie 21/06/2014

Na pierwszej edycji WZORÓW w Ogrodzie pokazaliśmy najciekawsze projekty designu ogrodowego. Na targach można było kupić rośliny ogrodowe, zioła, wyposażenie ogrodu i wszystko co może sprawić żeby ogród stał się rajem na ziemi.

Podczas targu odbył się finał pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa „Sielce – reprezentacja” zaprezentowała ona pewien typ przedmiejskiej estetyki z widocznym naturalnym recyklingiem materiałów, które wcześniej służyły użytkowym (reklamowym) celom w wielkim mieście. Dokumentacja fotograficzna projektu została przedstawiona w formie slide-show w Muzeum Rzeźby (w pałacowym wnętrzu) tak, by miała możliwość kontaktu z nią publiczność uczestnicząca w wykładach związanych z Targami.

 

Projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej „Nieużytki Sztuki” dotyczył bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce. W Królikarni grządki uczestników tego działania można było pooglądać na wschodnim tarasie. W ogrodzie odbył się również Warsztat 5Rytmów® – praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; była to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat poprowadziła Joanna Hussakowska – aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Dzieci mogły wykonać Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadziła Majka Skibińska, która pokazała jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśniła dzieciom ich zastosowanie. Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadziła Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Pokaz rzeźbienia w glinie zareprezentował Konrad Szumilas, a Pszczelarium pokazało szklany ul i opowiedziało o życiu pszczół w mieście.