WZORY w Ogrodzie 25/04/2015

 

 

To było piękne otwarcie ogrodowego sezonu, w pierwszy naprawdę ciepły dzień tej wiosny, kilkudziesięciu projektantów pokazało swoje prace a warszawiacy tłumnie przybyli żeby przywitać wiosnę i relaksować się na trawie w ogrodzie Królikarni.

Na tej edycji skupiliśmy się wokół stołu. Magazyn SMAK przy wspólnym, długim stole zaprosił gości do posiłku przy którym można było porozmawiać z Małgorzatą Kalembą – Dróżdż o jej książce ” Słodki sposób na alergię, oraz poznać Kaję Kusztrę projektantkę porcelany Krstoff. Rozmowy poprowadziła redaktor naczelna magazynu – Monika Powalisz.

Dla majsterkowiczów Bibalo Design poprowadził warsztat renowacji , na którym można było poznać techniki odnawiania mebli i samodzielnie spróbować swoich sił w upcyclingu.

Odbyła się również sesja jogi metody Iyengara, którą poprowadziła na trawie Szkoła Jogi Foksal.

Jak zawsze nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci: warsztat fotograficzny poprowadziła Akademia Fotografii, gdzie dzieci wykonywały rekwizyty do sesji zdjęciowej w której brały udział razem z rodzicami.

Warsztat kulinarny dla dzieci pod patronatem magazynu KUKBUK poprowadziła Maja Sobczak. Dzieci robiły kluseczki orkiszowe, kisiel i naturalne sosy warzywne i owocowe.

Fundacja Virid’Or zrobiła dla dzieci warsztat ogrodniczo – hortiterapeutyczny. Posługując się roślinami i ich nasionami, grzechotali, chrobotali, szeleścili, gnietli, pocierali i dotykali pokazując dzieciom całe spektrum zmysłowych doznań, a przy okazji ucząc je nazw i właściwości roślin które spotykamy na co dzień.

Mysie Harce przygotowały całodzienne zabawy dla dzieci: kręgle, piłki, kolorowe tunele i namiociki, a także kreatywne zajęcia plastyczne – wiosenne motylki. Krepiną i wikliną. malowane uczyły dzieci i dorosłych wyplatania papierowej wikliny, prowadzące pokazały jak ze starej gazety zrobić użytkowe przedmioty takie jak koszyczki i inne pojemniki.