Warsztaty na Legii

 

 

Zapraszamy do strefy warsztatowej!

Prawie wszystkie aktywności są darmowe i ogólnodsotępne – nie trzeba się na nie zapisywać. Będziemy uzupełniali konkretne godziny i opisy zajęć.

Na fotograficzny warsztat KUKBUKA można rezerwować miejsca pod adresem: aleksandra.sobieraj@kukbuk.com.pl


warsztaty będą prowadzone w godzinach 13-20

Zapraszamy!

Dla projektantów wnętrz:

Pomysłowe i funkcjonalne projektowanie oświetlenia – 17.00
LAKO -polski producent oświetlenia- opowie, co jest istotne przy projektowaniu oświetlenia w kilku przestrzeniach:

– przestrzeni retail ( cukiernie, piekarnie, kawiarnie, restauracje)
– przestrzeni publicznej ( biurowce)
– przestrzeni wnętrz prywatnych

Na przykładzie bogatego doświadczenia, własnej kreatywności , a przede wszystkim możliwości płynących z posiadania nowoczesnego parku maszynowego pokażemy ,jak „wychodzić poza ramy”, projektować oświetlenie we wnętrzach z wizją, pamiętając jednocześnie o funkcjonalności i zadowoleniu klienta.

Dla dorosłych:

—>„Bez przerwy na kawę” – Sudio projektowe dbwt godzina 13.00 – do wyczerpania materiałów.
Projektanci ze studia DBWT.PL pomogą w wykonaniu nietuzinkowych lamp. Podczas wasztatów powstaną efektowne klosze do podświetlenia wykonane z… papierowych filtrów do kawy! Efektowne klosze przypominające kryzę – do wyboru będą dwa modele, różniące się kształtem i sposobem zawieszania.

–-> „Designersko – zdrowo – sezonowo” warsztat food design – VIAMODA INDUSTRIAL Zapraszamy w godzinach 16-20.
warsztaty z pizzą dla dorosłych i dzieci – wszystko na temat pizzy – przy użyciu sezonowych warszyw oraz włoskich produktów, zbadamy wszelkie tajniki pizzy.

–->Wystawa ceramiki uczniów szkoły Ceramiq.pl

–-> Warsztat przetwarzania palet – Fabryka Palet godzina 17.00

—> Warsztat fotograficzny KUKBUK – jak dobrze fotografować jedzenie?
KUKBUK wraz z Magdą Klimczak z Dare to cook, zapraszają na warsztaty z fotografii kulinarnej.
Na zajęciach będziecie mogli poznać techniki tworzenia apetycznych kadrów, czyli tajniki fotografii kulinarnej. Przewidziane są trzy grupy zajęciowe w godzinach: 11:00-12:30, 13:00-14:30, 15:00-16:30. Lekkie, ładne i kolorowe przekąski dla wygłodniałych uczestników zapewni Totomato – inicjatywa pasjonatów zdrowego
i smacznego jedzenia.
Dodatkowo magazyn KUKBUK stworzy dla Was specjalną wygodną strefę gdzie każdy z Was będzie mógł usiąść na wygodnych, kolorowych pufach, kupić najnowsze wydanie KUKBUK-a i przepiękne plakaty!

—> Warsztaty ceramiczne z Inżynieria Design’u 13-15
Warsztaty ceramiczne Inżynierii Designu rozpocznie pokaz pracy z masą lepną. Dowiecie się podstawowych zasad tworzenie metodą odciskania koronkowych serwet. Do dyspozycji uczestników będzie kremowa masa lepna, wałki, wykrojniki i koronkowe serwety. Viol zaprezentuje Wam jak w łatwy sposób wykonać podkładkę pod gorące naczynia, talerzyk czy ceramiczny kafel. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać swoją pracę do domu i po wyschnięciu przywieźć do wypału ceramiq.pl
Czas trwania warsztatów 0,5 h. Maksymalna ilość uczestników na jednym warsztacie 10 osób, warsztaty zaczynają się o godzinie 13.00 i kończą o godzinie 15.00. Warto zabrać ze sobą coś na przebranie – szczególnie dla dzieci np. dużą koszulkę po tacie.

Prowadząca – Viol Orzechowska
Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem ceramiki użytkowej oraz ceramicznych dodatków do wnętrz. VIol mówi o sobie:
„Chcę by moje prace oraz zajęcia ceramiczne pokazały,że ceramika nie musi być ciężka i toporna, że na świecie ceramika jest estetyczna i delikatna, monochromatyczna i ozdobna.Glina to niesamowity materiał, który prócz tego,że jest nieokiełznany może być piękny w prace które z niego powstają dobrze zaprojektowane. Wiedza i umiejętności poparte latami praktyki oraz pasja to to, co z pewnością mogę przekazać”

Warsztaty i wystawy dla dzieci w strefie dziecięcej

—> Wystawa pokonkursowa JASNOWIDZE – Wystawa wieńcząca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE organizowanego przez Wydawnictwo Dwie Siostry

–-> Fundacja VIRId’OR

godz. 11-16
NATURĄ MALOWANE
z rozmaitych części roślin utrzemy, ukręcimy, ugnieciemy, jednym słowem: przygotujemy pachnące, całkowicie naturalne farby, którymi będziemy malować niezwykłe obrazy w kolorach ultranaturalnych.

zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat.

–-> TASHKA/FIKA
12:00- 13:00 Alinka – warsztat teatralny oraz tworzenie biżuterii dla najmłodszych (od 3 do 8 lat)
Warsztat przy użyciu szablonów z książeczki kolorowanko-wycinanki pt. „Alinka zaprasza na scenę” wydawnictwa TASHKA.
Czytanie książeczek: „Alinka zaprasza na scenę”, „Alinka. Deszczyk sobie kap, kap, kropi”, „Alinka. Rosną w lesie muchomory”, „Alinka. Pomidory, jabłka, dżemy”.
Wspólnie tworzymy wyjątkową alinkową biżuterię
Gramy w alinkową grę planszową
Wspólnie z ALINKĄ pobawimy się w teatr, poznamy jego rodzaje.
Kim jest Alinka? To śmieszna dziewczynka w niebieskiej sukience, z dużym kokiem na głowie i szerokim uśmiechem na buzi. Stworzyła ją ilustratorka Ingakku Riukimiuki. Krótkie wierszowane teksty, przedstawiające podstawowe gatunki sceniczne i rodzaje lalek w teatrze, napisała znawczyni dziecięcego teatru w Polsce, Alicja Morawska-Rubczak. I oto powstała spójna książka, która zachęca do dwóch rzeczy: do oglądania prawdziwych przedstawień oraz do zabawy teatr w domu, szkole czy przedszkolu, z rówieśnikami i w gronie rodzinnym.

13:30- 14:30 Rymowane cyferki – LICZYMY Z TASHKĄ (od 5 do 8 lat)
Szyjemy i ozdabiamy swoją cyferkę, działania matematyczne przy użyciu własnoręcznie wykonanych materiałów naukowych. Podczas warsztatu dzieci będą liczyły i wymyślały rymowane wierszyki.
Podczas warsztatów wydawnictwo TASHKA będzie rozdawać archiwalne numery czasopisma FIKA.

–-> Akademia Fotografii
Warsztat fotograficzny dla dzieci. 11.00 – 16.00
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego na najbliższej edycji targów będziemy wspólnie przygotowywać pocztówki z własnym portretem fotograficznym! W sam raz do wysłania z wakacyjnych wojaży J Uczestnicy będą mogli skorzystać z gotowych gadżetów przywodzących na myśl atmosferę lata, bądź stworzyć własne. Serdecznie zapraszamy! Będziemy na Was czekać w godzinach 11.00 – 16.00

–-> Krepiną i wikliną. Malowane
Nauka wyplatania z wikliny papierowej 11.00- 16.00

wzory@wzorytargi.pl

FB: Główna strona wydarzenia –-> https://www.facebook.com/events/849713548407774/wowat