Odwołane – Warsztaty WZORY na nowo

W związku z ogłoszeniem Warszawy czerwoną strefa targi WZORY na jesień w terminie 17-18 października zostają odwołane.

PROGRAM WARSZTATÓW:
Sobota 17.10.2020
11:15 -12:15 Warsztat Sparkling Waste
Praktyczne warsztaty z projektowania biżuterii z czystych odpadów. Warsztaty poprowadzi Karina Królak – projektantka biżuterii, która wiernie od 18 lat właśnie odpady upodobała sobie jako mianownik swoich działań. Jej biżuteria zdobi okładki i sesje modowe największych magazynów kobiecych. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, wykładowcą a jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą. Warsztaty to okazja do wspólnego spotkania i pracy twórczej pod okiem fachowca. Wspólnie wydobędziemy z odpadu jego biżuteryjny błysk. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów muszą zabrać ze sobą jedynie chęć do pracy i dobry nastrój.
Prowadzenie: Karina Królak
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/warsztat-sparkling-waste/szbygar/ (obowiązują zapisy)

 

11:30 – 13.30 Makramowe siatki z tiszertów
Podczas warsztatów nauczymy się jak efektywnie i szybko ciąć stare tiszerty, by uzyskać z nich gruby sznurek. Poznacie podstawowe węzły makramowe, które umożliwią samodzielne wykonanie siatki na zakupy. Zachęcamy do przynoszenia własnych starych bawełnianych koszulek, którym damy drugie życie.
Prowadzenie: Julia Pańków Linka
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/makramowe-siatki-z-tiszertow/szrygar/ (obowiązują zapisy)

 

12:45 – 14:45 Warsztat scenograficzny
Warsztat scenograficzny to zajęcia dla dzieci pozwalające uczestnikom stworzyć miniaturowe modele mebli jakie są wykorzystywane w makietach scenograficznych. Podczas warsztatu uczestnicy będą głównie korzystać z materiałów recyklinowych. Uczestnicy nie tylko uczą się jak zrobić coś z niczego, ale także kreatywnego myślenia i znajdowania inspiracji wśród otaczających przedmiotów użytku codziennego.
Prowadzenie: Katarzyna Pietrzykowska (Sztukarnia)
Dla kogo: dla dzieci
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/warsztat-scenograficzny/szwygar/ (obowiązują zapisy)

 

15:00 – 17:00 Tapicerowany podnóżek
Warsztaty, podczas których, pod okiem Kasi z pracowni Meblove Kreacje, samodzielnie wykonacie podnóżek z ozdobnymi guzikami, który zabierzecue do domu. Podczas warsztatów otrzymasz:
– bazę siedziska o wymiarach 35×50 cm,
– 4 drewniane nóżki o wysokości 25 cm,
– tkaniny i inne materiały niezbędne do pracy
Prowadzenie: Kasia Szatkowska Meblove Kreacje
Dla kogo: dla dorosłych (nie jest wymagane doświadczenie w tapicerowaniu. Na zajęciach zapewniamy niezbędną pomoc i wsparcie we wszystkich etapach prac)
Udział: 50 zł/os. Jesteś zainteresowany udziałem w tym warsztacie – wyślij mail na wzory.targi@gmail.com

 

17:30 – 18:30 Stara para nowy wzór – robimy drewniane kolczyki.
Odmień swoją starą parę na nową, dzięki drewnianym nakładką na klasyczne kolczyki wkrętki, które prawie każda z nas ma w swojej kolekcji biżuterii. Przyjdź na warsztaty, zdobądź nowe umiejętności
i wykonaj unikalne nakładki z drewna na kolczyki, które możesz podarować sobie lub bliskiej osobie. Na warsztatach małe kawałki drewna które zostają z produkcji drewnianych torebek przerobimy na nakładki. Nakładki świetnie prezentują się na Twojej starej parze i są przykładem na kreatywne wykorzystanie/odmianę starych rzeczy. Po co kupować lepiej odpicować.
Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/stara-para-nowy-wzor-robimy-drewniane-kolczyki/szfahar (obowiązują zapisy)

 

Niedziela 18.10.2020
11:30 – 13:00 Czy patrzeć i widzieć to to samo?
Można patrzeć i nie widzieć. Patrzeć i mało dostrzegać. Albo widzieć selektywnie. A chodzi nie tylko o to, co się widzi; ważne też, jak ludzi i świat się ogląda…’ Tak pisał Krzysztof Kieślowski w 'Ważne żeby iść’. Graficy, projektanci – ale nie tylko – każdy z nas ma w domu wielu różnych materiałów; skrawki papieru, przeczytane gazety, farby bądź taśmy. Te można by powiedzieć śmieci, niekoniecznie muszą wylądować w koszu. Ten warsztat pokaże jak przydatne okazuje się kolekcjonowanie z pozoru bezużytecznych rzeczy i co można z nich stworzyć. Odkryjemy na nowo przedmioty codziennego użytku. Podczas tego krótkiego warsztatu stworzymy autorskie plakaty, bawiąc się formą, humorem i ograniczonymi środkami wyrazu.
Prowadzenie: Agata Walas (Polish Design Scene)
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/czy-patrzec-i-widziec-to-to-samo/szhahar (obowiązują zapisy)

 

12:00 – 13:00 Magiczna bransoletkę w duchu eko.
Poczuj moc upcyklingu i przyjdź na warsztaty tworzenia bransoletek z drewna, które są elastyczne
i wielozadaniowe. Mogą być:
– nakładką na kubek (gdy kawa na wynos jest zbyt gorąca – twoja bransoletka ochroni Cię przed poparzeniem).
– osłonką na doniczkę (gdy jej nie nosisz możesz ozdobić nią kwiaty).
– elastyczną bransoletką, która z daleka wygląda jak skórzana a jest wykonana z drewna.
Zdobądź z nami nowe umiejętności, trochę kreatywności i unikalny przedmiot. Wszystko to w duchu recyklingu – wykorzystujemy przy tworzeniu bransoletek pozostałości dobrej jakości drewna, które nie zostało wykorzystane przy produkcji torebek.
Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/magiczna-bransoletka-w-duchu-eko/szsahar (obowiązują zapisy)

 

13:30 – 15:30 Wyplatanie makramowych kwietników
Podczas warsztatów przypomnimy Wam tę trochę już zapomnianą sztukę wiązania sznurków – makramy, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Poznacie podstawowe węzły i sploty oraz wykonamy swój własny podwieszany kwietnik! Do wyplatania użyjemy resztek materiałów, dzięki temu każdy kwietnik będzie jedyny w swoim rodzaju! Sugerujemy wziąć ze sobą osłonkę, która zamieszka w wyplecionej makramie!
Skrawki materiałów na warsztat podarowała projektantka Mona Rena (https://www.instagram.com/mona_rena_gorska/)
Prowadzenie: Fundacja Schronisko Dla Roślin
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/wyplatanie-makramowych-kwietnikow/sztahar (obowiązują zapisy)

 

15:00 – 17:00 Warsztat scenograficzny
Warsztat scenograficzny to zajęcia dla dzieci pozwalające uczestnikom stworzyć miniaturowe modele mebli jakie są wykorzystywane w makietach scenograficznych. Podczas warsztatu uczestnicy będą głównie korzystać z materiałów recyklinowych. Uczestnicy nie tylko uczą się jak zrobić coś z niczego, ale także kreatywnego myślenia i znajdowania inspiracji wśród otaczających przedmiotów użytku codziennego.
Prowadzenie: Katarzyna Pietrzykowska (Sztukarnia)
Dla kogo: dla dzieci
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/warsztat-scenograficzny/szxygar/ (obowiązują zapisy)

 

16:00-17:00 Woskowijki – naturalne opakowania do żywności domowym sposobem
Woskowijki to ekoalternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Są to opakowania wielokrotnego użytku na bazie bawełny i pszczelego wosku. Można ich używać do wszystkiego tego, do czego normalnie używa się folii plastikowej – tj. pakowania chleba, kanapek, warzyw, owoców, sera, ziół, przekąsek, przykrywania naczyć typu miski lub kubeczki. Wszystko z wyjątkiem mięsa. Przewagą woskowijek jest ich wielorazowość, naturalność i właściwości antybakteryjne. Podczas warsztatów prezentować będziemy „domowy” sposób na wykonanie woskowijki, który następnie można powielić we własnym zakresie w domu. Na co dzień zajmujemy się produkcją woskowijek, które zawierają specjalną mieszaninę wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Podczas warsztatów używamy jedynie wosku pszczelego, gdyż w warunkach domowych ciężko jest pracować z żywicą. Woskowijki takie mają podobną funkcjonalność do produkcyjnych a jedynie nieco krótszą żywotność i lepkość. Warsztaty polegać będą na wprasowywaniu w bawełniany materiał kawałków wosku pszczelego, przy pomocy domowego żelazka. Każdy uczestnik może wykonać jedną woskowijkę w rozmiarze 25 x 25 cm. Więcej informacji o woskowijkach można znaleźć na www.woskowijki.pl.
Prowadzenie: Woskowijki
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny https://goout.net/pl/woskowijki-naturalne-opakowania-do-zywnosci-domowym-sposobem/szwahar (obowiązują zapisy)

 

DLA DZIECI
Dzielny miś Misza ratuje naszą planetę! (potwierdzone)
Przez cały czas trwania targów (14-15 marca) zapraszamy wszystkie dzieci na stoisko Wydawnictwa TASHKA/FIKA (Ipiętro) na kreatywne warsztaty plastyczne z bohaterami książek o przygodach Miszy i Griszy. Misza i Grisza, czyli bohaterowie książki „Misza i Grisza idą do lasu”. Pszczółka i Miś, jako ekostrażnicy, przede wszystkim propagują modę na dbałość o środowisko!
Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko.
Prowadzenie: Wydawnictwo TASHKA
Dla kogo: dla dzieci w wieku 4-10 lat
Udział: bezpłatny, nie obowiązują zapisy

 

Zapraszamy!

 

Zapisy rozpoczniemy 7 października przez stronę GoOut.net