Wykłady

Nieporęcka 13

 Architekci z ulicy Nieporęckiej opowiedzą o ich projekcie rewitalizacji Pragi; pokażą na przykładzie swoich realizacji jak wprowadzać nowoczesny design do starych budynków.

Pracownia na parterze kamienicy Nieporęcka 12 to siedziba spółki  „Nieporęcka” i biura architektonicznego pod tą samą nazwą.
Gildas i Maciek poznali się na studiach. Po studiach gdy pracowali dla renomowanych Warszawskich pracowni w czasie wolnym
organizowali lodowe happeningi aż w końcu zaczęli wspólnie pracować.
Poza Nieporęcką 12, 12a i 6, na swoim koncie mają m.in przebudowę kamienicy na Stalowej 52 na Pradze oraz drewniane domy na Mazurach.

 

Spotkanie dla projektantów wnętrz, przedmiotów użytkowych oraz architektów.

trem_web_2_0

Strefa Projektanta domEXPO nową przestrzenią dla Twojego biznesu

domEXPO to nowatorska przestrzeń łącząca pod jednym dachem asortyment, usługi i porady fachowców branży budowlanej i wnętrzarskiej z ideą nowoczesnego lifestyle’u, opartego na elegancji, funkcjonalności i oszczędności.

Nowe podejście do designu, pracy projektowej i współpracy przy promocji  projektantów wnętrz, przedmiotów użytkowych i architektów.

Nowy pomysł na biznes, nowa koncepcja, nowe możliwości dla młodych uzdolnionych projektantów, którzy poszukują dotarcia do odbiorców swojego produktu i usług.

 

 Budujemy Dom!

Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka przedstawią projekt budowy naturalnego domu z gliny i słomy; projekt nastawiony jest na kolektywne działanie, a cała technologia po jego zakończeniu zostanie udostępniona publicznie

1899668_619195318165132_1828570050_o

Dom powstanie w Nowym Kawkowie, pięknym miejscu na Warmii. Głównym celem jest zachęcenie do działania wspólnotowego, pokazanie, że najważniejszym składnikiem udanego projektu są pomocni ludzie. Dom z gliniano słomianych bloczków będzie budowany latem przy pomocy znajomych i nieznajomych chętnych do kolektywnej pracy.

Projekt jest nawiązaniem do długiej tradycji budownictwa glinianego w Polsce, ale nie dosłownym cytatem. Celem jest stworzenie współczesnej wersji modelowego glinianego domu. Ważną ideą towarzyszącą projektowi jest open source. Po zakończeniu projektu powstanie podręcznik – poradnik, który będzie dokładnie opisywał przebieg budowy i pomoże osobom zainteresowanym zbudowaniem własnego domu.

 

 

Design dla szkół

 wykład o projekcie edukacyjnym poprowadzi Urszula Kałużna – Expace.pl  

10287639_10152090294476732_1547372110_o

 

U podstaw programu leży praktyczne wykorzystywanie wiedzy artystów i twórców. Uczniom szkół podstawowych i gimnazjów będą towarzyszyć prace najlepszych polskich architektów, projektantów i designerów. Zajęcia prowadzą nauczyciele, korzystając ze wsparcia architektów i pedagogów współpacujących z Poratem Exspace.pl.

   Wprowadzając pojęcia ze świata projektowania i designu umożliwiamy poszerzenie wiedzy z wybranych dziedzin. Umacniamy wiary we własne siły i w zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów. Rozbudzamy kreatywność i pomysłowość od najmłodszych lat. Zwracamy uwagę  dzieci i młodzieży na otaczający świat, uczymy właściwego postrzegania sztuki, architektury, dizajnu. Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość estetyczną oraz umiejętność logicznego myślenia.

Design dla ludzi

czyli o twórczym upcyklingu – Dekoeko.com

538008_618108568268307_1055927158_n

Przetwarzać zużyte przedmioty można bez granic dla wyobraźni, nadając im przy tym wyższą wartość i nowe, zaskakujące zastosowanie. Stolik z europalet. Huśtawka z opony. Lampa z bębna pralki. Torby z dętek rowerowych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i powszechne stereotypy.

Upcykling, czyli design dla ludzi jest właśnie po to, aby te stereotypy z premedytacją łamać.

Prowadzący:

Agata Frankiewicz – pomysłodawczyni i właścicielka portalu Dekoeko.com, którego celem jest edukacja na temat recyklingu i szeroko pojętej ekologii oraz promocja Polskich Artystów i Designerów działających w nurcie twórczego upcyklingu.

Dekoeko.com  to pierwsza w Polsce platforma promująca upcykling, trash design i ekologiczną modę.

Stawiamy na dobry design tworzony w odpowiedzialny sposób. Promujemy mądre i etyczne marki tworzące z surowców wtórnych – meble z palet, torby z dętek, bannerów reklamowych czy pasów bezpieczeństwa, recyklingową biżuterię oraz odzież z ekologicznych materiałów.

InteriCad

przedstawi oprogramowanie dla architektów

InteriCAD-T5

 

InteriCAD to profesjonalne oprogramowanie do projektowania i wizualizacji wnętrz, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród  rodzimych projektantów i architektów wnętrz.

Każde wnętrze; od industrialnego, przestronnego, surowego loftu, przez stylowe sypialnie w stylu glamour, czy nowoczesne łazienki, możemy zaprojektować i wykonać doskonałą wizualizację w systemie InteriCAD. Ponadto program wyposażony jest w narzędzia i funkcjonalności, ułatwiające i przyspieszające proces twórczy, oraz takie które pozwalają w atrakcyjny sposób zaprezentować efekt końcowy. Zapraszamy, na wykład, na którym zaprezentujemy te narzędzia i możliwości oprogramowania.