Nieporęcka 13
Architekci z ulicy Nieporęckiej opowiedzą o ich projekcie rewitalizacji Pragi; pokażą na przykładzie swoich realizacji jak wprowadzać nowoczesny design do starych budynków.
Pracownia na parterze kamienicy Nieporęcka 12 to siedziba spółki „Nieporęcka” i biura architektonicznego pod tą samą nazwą.
Gildas i Maciek poznali się na studiach. Po studiach gdy pracowali dla renomowanych Warszawskich pracowni w czasie wolnym
organizowali lodowe happeningi aż w końcu zaczęli wspólnie pracować.
Poza Nieporęcką 12, 12a i 6, na swoim koncie mają m.in przebudowę kamienicy na Stalowej 52 na Pradze oraz drewniane domy na Mazurach.
Spotkanie dla projektantów wnętrz, przedmiotów użytkowych oraz architektów.
Strefa Projektanta domEXPO nową przestrzenią dla Twojego biznesu
domEXPO to nowatorska przestrzeń łącząca pod jednym dachem asortyment, usługi i porady fachowców branży budowlanej i wnętrzarskiej z ideą nowoczesnego lifestyle’u, opartego na elegancji, funkcjonalności i oszczędności.
Nowe podejście do designu, pracy projektowej i współpracy przy promocji projektantów wnętrz, przedmiotów użytkowych i architektów.
Nowy pomysł na biznes, nowa koncepcja, nowe możliwości dla młodych uzdolnionych projektantów, którzy poszukują dotarcia do odbiorców swojego produktu i usług.
Budujemy Dom!
Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka przedstawią projekt budowy naturalnego domu z gliny i słomy; projekt nastawiony jest na kolektywne działanie, a cała technologia po jego zakończeniu zostanie udostępniona publicznie

Dom powstanie w Nowym Kawkowie, pięknym miejscu na Warmii. Głównym celem jest zachęcenie do działania wspólnotowego, pokazanie, że najważniejszym składnikiem udanego projektu są pomocni ludzie. Dom z gliniano słomianych bloczków będzie budowany latem przy pomocy znajomych i nieznajomych chętnych do kolektywnej pracy.
Projekt jest nawiązaniem do długiej tradycji budownictwa glinianego w Polsce, ale nie dosłownym cytatem. Celem jest stworzenie współczesnej wersji modelowego glinianego domu. Ważną ideą towarzyszącą projektowi jest open source. Po zakończeniu projektu powstanie podręcznik – poradnik, który będzie dokładnie opisywał przebieg budowy i pomoże osobom zainteresowanym zbudowaniem własnego domu.
Design dla szkół
wykład o projekcie edukacyjnym poprowadzi Urszula Kałużna – Expace.pl
U podstaw programu leży praktyczne wykorzystywanie wiedzy artystów i twórców. Uczniom szkół podstawowych i gimnazjów będą towarzyszyć prace najlepszych polskich architektów, projektantów i designerów. Zajęcia prowadzą nauczyciele, korzystając ze wsparcia architektów i pedagogów współpacujących z Poratem Exspace.pl.
Wprowadzając pojęcia ze świata projektowania i designu umożliwiamy poszerzenie wiedzy z wybranych dziedzin. Umacniamy wiary we własne siły i w zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów. Rozbudzamy kreatywność i pomysłowość od najmłodszych lat. Zwracamy uwagę dzieci i młodzieży na otaczający świat, uczymy właściwego postrzegania sztuki, architektury, dizajnu. Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość estetyczną oraz umiejętność logicznego myślenia.
Design dla ludzi
czyli o twórczym upcyklingu – Dekoeko.com
Przetwarzać zużyte przedmioty można bez granic dla wyobraźni, nadając im przy tym wyższą wartość i nowe, zaskakujące zastosowanie. Stolik z europalet. Huśtawka z opony. Lampa z bębna pralki. Torby z dętek rowerowych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i powszechne stereotypy.
Upcykling, czyli design dla ludzi jest właśnie po to, aby te stereotypy z premedytacją łamać.
Prowadzący:
Agata Frankiewicz – pomysłodawczyni i właścicielka portalu Dekoeko.com, którego celem jest edukacja na temat recyklingu i szeroko pojętej ekologii oraz promocja Polskich Artystów i Designerów działających w nurcie twórczego upcyklingu.
Dekoeko.com to pierwsza w Polsce platforma promująca upcykling, trash design i ekologiczną modę.
Stawiamy na dobry design tworzony w odpowiedzialny sposób. Promujemy mądre i etyczne marki tworzące z surowców wtórnych – meble z palet, torby z dętek, bannerów reklamowych czy pasów bezpieczeństwa, recyklingową biżuterię oraz odzież z ekologicznych materiałów.
InteriCad
przedstawi oprogramowanie dla architektów
InteriCAD to profesjonalne oprogramowanie do projektowania i wizualizacji wnętrz, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rodzimych projektantów i architektów wnętrz.
Każde wnętrze; od industrialnego, przestronnego, surowego loftu, przez stylowe sypialnie w stylu glamour, czy nowoczesne łazienki, możemy zaprojektować i wykonać doskonałą wizualizację w systemie InteriCAD. Ponadto program wyposażony jest w narzędzia i funkcjonalności, ułatwiające i przyspieszające proces twórczy, oraz takie które pozwalają w atrakcyjny sposób zaprezentować efekt końcowy. Zapraszamy, na wykład, na którym zaprezentujemy te narzędzia i możliwości oprogramowania.