Wystawa

PNMD_ulotka_www 

PRZEPIS NA MAŁY DIZAJN

Druga odsłona wystawy w ramach Warszawskich Targów Designu WZORY 

 24 maja 2014 / 11.00-23.00 / Praska Drukarnia / ul. Mińska 65, Warszawa 

 

 

„Przepis na mały dizajn” to projekt składający się z wystawy i publikacji. Do współpracy zaprosiliśmy projektantów i grupy projektowe, którzy przygotowali tytułowe przepisy z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Kto powiedział, że dizajn trzeba kupić w sklepie i nie możemy zrobić go samodzielnie?

 

„Przepis na mały dizajn” to działanie edukacyjne. Przemyślane, inteligentne i dowcipne przepisy projektantów są próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu. Dzięki realizacji przepisów każdy może przekonać się, że dizajn to nie tylko rzeczy – to sposób myślenia o otaczającym nas świecie.

 

„Przepis na mały dizajn” testuje formułę licencji Creative Commons w odniesieniu do dizajnu – projektanci udostępniają swoje pomysł, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty. Chcemy przełamać myślenie o dizajnie jako czymś drogim, ekskluzywnym i przeznaczonym dla nielicznych.

 

Przepisy przygotowali:

Fontarte, Grupa Projektowa odRzeczy, Szymon Hanczar, Bogdan Kosak, LIMO Design, MALAFOR, Karina Marusińska, Maciej i Tomasz Niemiec, Noviki Studio Grafiki, Alicja Patanowska, Paulina Plizga, Robert Pludra, pracownia k., Joanna Rusin, Jakub Sobiepanek, Maja Szczypek (M.A.M Airbag), Nikodem Szpunar, ZetPety.

 

Kuratorki: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan / Galeria Dizajn – BWA Wrocław

 

Wystawę będzie można oglądać w ramach Warszawskich Targów Designu WZORY, w godzinach 11.00 – 23.00 w Praskiej Drukarni (ul. Mińska 65, Warszawa).

 

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji o wystawie:

http://www.bwa.wroc.pl

Link do wydarzenia na Facebook’u: www.facebook.com/events/284141825070820/

 

belka_2