WZORY „OGRÓD“

Warszawskie Targi Designu WZORY – edycja specjalna „OGRÓD“

WZORY OGRÓD TARGI

 

Warszawskie Targi Designu WZORY są największą tego typu imprezą organizowaną w stolicy. Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni Ul. Puławska 113a w godz 10.00 – 20.00.

W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Przedstawimy najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie.

Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Pokażemy przydomowe szklarnie, donice, szeroki wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille – wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi…

W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Planujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pragniemy, aby WZORY OGRÓD były również okazją do relaksu i odpoczynku z całą rodziną (zapewnimy niezbędny ekwipunek, czyli leżaki, koce oraz kosze piknikowe). Królikarnia będzie doskonałym miejscem, aby to pragnienie zrealizować.

Od pewnego czasu w Parku Rzeźb można obejrzeć kompozycje: „Donna Seduta” oraz „Pocałunek” i „Lwa”, autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej – Marii Papy-Rostkowskiej. Zaledwie tydzień po otwarciu wystawy monograficznej tej artystki zapraszamy do odkrywania jej sztuki we wnętrzu pałacu.

Projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej „Nieużytki Sztuki” dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce. W Królikarni grządki uczestników tego działania można pooglądać na wschodnim tarasie.

Podczas targów designu ogrodniczego „Wzory” na trenie Królikarni odbędzie się też finał pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu pod nazwą „Sielce – reprezentacja”. Wybrana okolica Sielc (ulice: Piaseczyńska, Jaworowska, Bandoski) przeżywa obecnie okres transformacji struktury społecznej, który przejawia się w wykupywaniu parceli i wyburzaniu opuszczonych czy zużytych technicznie domów, a następnie budowy nowych. Część parceli do tej pory zajmują domy wybudowane systemem gospodarczym, część zaś działki rekreacyjne a nawet produkcyjne. W dużej części prezentują one pewien typ przedmiejskiej estetyki z widocznym naturalnym recyklingiem materiałów, które wcześniej służyły użytkowym (reklamowym) celom w wielkim mieście. Dokumentacja fotograficzna projektu zostanie przedstawiona w formie slide-show w Muzeum Rzeźby (w pałacowym wnetrzu) tak, by miała możliwość kontaktu z nią publiczność uczestnicząca w wykładach związanych z Targami.

Plan wydarzeń:

Warsztat 5Rytmów® to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska – aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Warsztat świadomości ciała poprowadzi Urszula Skośkiewicz – właścicielka Warszawskiego Studia Tańca. Wraz z zespołem o godzinie 11.30 zaprezentuje taneczny performance w ogrodzie.

Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadzi Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Warsztat odbędzie się w godzinach 11 – 16

Pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Bazioła przeprowadzą warsztat zielarski na swoim stoisku.

Sponsor:
Cydr Lubelski

Patroni medialni:

Mój piękny ogródwww.mojpieknyogrod.pl | Mój Piękny Ogród
My bazewww.mybaze.com | MyBaze.com
Magnoliawww.magnolia.pl | Magazyn Magnolia
e-ogrodywww.e-ogrody.pl | Piękny ogród
Urządzamywww.urządzamy.pl | Urzadzamy.pl
Wymarzony Ogródwww.wymarzonyogrod.pl | Wymarzonyogrod.pl
Label Magazinewww.label-magazine.com | Label Magazine
Purposewww.purpose.com.pl | Magazyn Purpose
Ładnie Naprawięwww.ladnienaprawie.pl | Ładnie Naprawię
Dobry Domwww.dobrydom.pl | DOBRY DOM
Okno na Warszawęwww.oknonawarszawe.pl | Okno na Warszawę
Pakamerawww.pakamera.pl | pakamera.pl
Examplewww.example.pl | Example.pl
Domosferawww.domosfera.pl | Domosfera.pl
Kulturalniewww.kulturalnie.waw.pl | www.kulturalnie.waw.pl

21 czerwca 2014
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia.
Ul. Puławska 113a
Godz 10.00 – 20.00

W sprawie IV edycji „OGRÓD“ prosimy pisać na
ogrod@wzorytargi.pl