WZORY są kobietą – takie hasło patronuje – a właściwie matronuje – specjalnej części tegorocznej, wiosennej edycji Wzory na Wiosnę 2019. Cykliczne wydarzenie, którego najnowsza, dwudziesta trzecia już odsłona zagości w ostatni weekend kwietnia w przestronnych wnętrzach zabytkowego Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy nie tylko tworzone jest z sukcesem przez same kobiety, ale też od początku przyciąga w głównej mierze właśnie panie.

By uhonorować poszukującą, pełną mocy kobiecość i wszystkie odwiedzające, pierwszy, sobotni dzień Wzory na Wiosnę 2019, czyli 27 kwietnia, wypełnią prowadzone przez kobiety i przeznaczone przede wszystkim dla kobiet spotkania, warsztaty i dyskusje. Będą one poświęcone szeroko pojętej tematyce zdrowia, holistycznej pielęgnacji, sposobom odnajdowania siebie, własnych ścieżek życiowych i rozwijaniu twórczej ekspresji.

„Wzory są kobietą” to dziewięć wydarzeń o różnorodnej tematyce i formule, prowadzonych przez dziewięć niezwykłych kobiet – specjalistek wielu dziedzin związanych z rozwojem, edukacją, zdrowym stylem życia, duchowością, pracą, dietą, psycho- i fizjoterapią. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Poniżej przedstawiamy rozkład dnia i poszczególne prowadzące. Serdecznie zapraszamy (nie tylko kobiety).

WARSZTATY

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. 
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem wzory.targi@gmail.com

12:00 Holistyczne dbanie o siebie
Warsztat dla kobiet zainteresowanych holistycznym dbaniem o siebie. Jak przekonuje prowadząca, nawet mieszkając w wielkim mieście możemy żyć zgodnie z rytmem natury i dbać o siebie naturalnymi sposobami. Podczas warsztatu omówione zostaną poszczególne obszary naturalnego dobrostanu. Porozmawiamy też o prostych sposobach dbania o zdrowie i urodę. Każda uczestniczka zastanowi się, które obszary w jej codziennym życiu wymagają większej uwagi.

Prowadząca: Ela Świętek
Redaktor naczelna platformy sprzedażowo – ogłoszeniowej www.naturalnabogini.pl / Naturalna Bogini i głos redakcji w podkaście „Dbaj o siebie”; pomysłodawczyni kalendarza do życia zgodnie z rytmem natury na 2019 r.; autorka wellness planera „Plan na dobrostan”.

14:00 Qigong fusion
Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania (m.in. Qigongbreathing, Wim Hof Method, Yoga Nidra) i gimnastyką relaksacyjną Qigong, ale również jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) oraz Energy Medicine (Dona Eden). Podczas warsztatu będziemy zgłębiać nasze pole energetyczne i poznawać punkty energetyczne (meridiany) w naszym ciele. Wytrząśniemy zastaną energię i poprzez serię ćwiczeń poruszymy qi w naszym ciele. Zapoznamy się z metodami odzyskiwania witalności. Poznacie sposoby przepracowywania emocji na poziomie ciała.

Prowadząca: Natalia Ziętara (Mycohood)
Jest łącznikiem ciekawym świata i ludzi. Podąża za Matką Ziemią i pielęgnuje w sobie wewnętrzne dziecko. Eksploruje różne metody oddychania i qigong (medytacja w ruchu). Z wykształcenia i uzależnienia jest Socjologiem. Uwielbia kreatywność i stymulację.

15:00 i 15:30 Joga twarzy
Joga twarzy to naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy i szyi. Daje efekt liftingu bez chirurga, poprawia owal twarzy, wygładza skórę, likwiduje podwójny podbródek, a także – do pewnego stopnia – pozwala przemodelować twarz, poprzez np. uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane ćwiczenia wpływające na poprawę owalu twarzy oraz omówione zasady ich wykonywania.

Prowadząca: Marta Kucińska (Joga Piękna – Marta Kucińska)
Na co dzień uczy kobiety, jak na długo zachować młody wygląd. zachować urodę, cofnąć oznaki zmęczenia i upływającego czasu, a przede wszystkim odzyskać promienny wygląd, naturalny uśmiech i poprawić samoocenę.


16:00 Jak stworzyć naturalne perfumy
Warsztat wprowadzi w tajniki aromaterapii, a także pozwoli zapoznać się z najwyższej jakości olejkami eterycznymi. W czasie warsztatu będzie można dowiedzieć się, jak stworzyć w pełni naturalne, wegańskie i bezpieczne dla skóry oraz środowiska perfumy na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych. Dowiemy się też, jak dobierać nuty zapachowe, by odzwierciedlały nasz unikalny gust.

Prowadząca: Kasia Stryczniewicz (KASIA RAW)
Międzynarodowa instruktorka jogi, która stworzyła centrum jogi pod Krakowem i markę olejków eterycznych Kasia Raw. Autorka książki „Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami”.

WYKŁADY

13:00 Jak starzeje się twarz i jak naturalnie spowolnić ten proces.
Wykład poświęcony procesowi starzenia się twarzy, podczas którego dowiemy się dlaczego twarz starzeje się szybciej niż reszta ciała, co powoduje zmiany w wyglądzie twarzy związane z wiekiem, a także co można zrobić, by spowolnić ten proces i wyglądać jak najdłużej młodo.

Prowadząca: Marta Kucińska

14:00 Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem – o metodach pracy z ciałem i umysłem.
Kiedy doświadczamy trudnych sytuacji, które nas przerastają, a sygnały o tym płyną z głowy i ciała, jest to zwykle moment, kiedy warto pochylić się nad sobą, swoimi potrzebami i poszukać pomocy. Nasze ciało i umysł funkcjonują jako nieodłączne elementy. Podczas warsztatów poznamy bliżej terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz terapię czaszkowo-krzyżową, które stanowią doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem i umysłem.

Prowadzące: Klara Francuz i Iga Król- Łęgowska
Iga Krół-Łęgowska
Wierzy, że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, tylko czasem nie umiemy go w sobie dostrzec. Przez lata zajmowała się szeroko rozumianym rozwojem pracowników. Lubi pomagać i wkłada w to całe serce.

Klara Francuz- Matwiejczyk
Z zawodu oraz pasji zajmuje się ludzkim ciałem: jest fizjoterapeutką i logopedką. Uważa nieskromnie, że ma najciekawszy zawód świata, bo może nieustannie się rozwijać, pomagać i widzieć efekty swojej pracy. Interesuje się wpływem stresu na ciało, a poprzez używanie delikatnych technik obserwuje, jak podczas terapii pacjenci uwalniają się od napięć i bólu.

15:00 WYKŁAD ODWOŁANY
Luna i las. Czy księżyc jest kobietą i co ma do tego las?

Uczestniczki warsztatu zbadają związki łączące księżyc i cykl miesięczny kobiety. Pod wpływem księżyca (tradycyjnie nazywanego „miesiącem”) doświadczamy jako kobiety comiesięcznych przypływów i odpływów. Niczym oceany doznajemy falowania i tańca hormonów, pomysłów, energii życiowych, seksualnych i twórczych. Sprawdzimy, jak wejść w kontakt z własną cykliczną naturą, zbadamy, czym jest lunarna mandala cyklu i poszukamy sposobu, jak nauczyć się surfować na falach własnej cykliczności. A także – jak natura, las i zioła mogą nas w tym wspierać.

Prowadząca: Julia Gmosińska (Luna i Las)
Z wykształcenia architektka. Projektuje, maluje, ilustruje. Tworzy otulające zielenią przedmioty: tkaniny, pościele, ilustracje, księżycowe kalendarze.

16: 00 Moc kobiecego głosu.
Spotkanie z mocą kobiecego głosu. Podczas warsztatu dowiemy się, do czego (oprócz mówienia) służy nam głos. Jak dzięki niemu zadbać o siebie, swoje samopoczucie i energię. Jak otworzyć się na słuchanie samej siebie i wyrażanie z odwagą tego, co czujemy. Głos kontaktuje nas nie tylko ze światem zewnętrznym ale i z tym, co w środku. Co nam daje wzdychanie? Co zrobić, gdy chce się krzyczeć? Czy tylko wokalistki mogą pięknie śpiewać? Kobiety, dajmy się usłyszeć!


Prowadząca: Basia Ciemięga (Basia Ciemięga. Głos Kobiety)
Poprzez pracę z głosem pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, mocy sprawczej i wzajemnego wsparcia. Prowadzi autorskie warsztaty Głos Kobiety.

PANEL DYSKUSYJNY

17:00 Kobiecość w XXI wieku.
Podczas spotkania omówimy różnorodne, obowiązujące obecnie modele i wzorce kobiecości, także pokutujący wciąż paradygmat, który nakazując łączyć satysfakcjonującej życie prywatne i zawodowe, skazuje nas na morderczą pracę i naraża na ostry i przewlekły stres. Zastanowimy się, jaką cenę płacą dziś silne kobiety za przezwyciężanie trudów dnia codziennego. Porozmawiamy o skutkach napięcia, lęku, wśród których dominują m. in. problemy z tarczycą i zaburzeniami miesiączkowania. Zastanowimy się, jak mimo presji i licznych wymagań zadbać o siebie i swoją kobiecość.

Panelistki: Kamila Raczyńska-Chomyn, Basia Ciemięga, Julia Gmosińska, Ela Świętek

Kamila Raczyńska – Chomyn (Dobre Ciało)
Pedagog, edukatorka seksualna. Przez 10 lat prowadziła szkolenia, między innymi z zakresu work-life balance i profilaktyki wypalenia zawodowego, instruktorka sportu i rekreacji oraz trenerkia personalna. Certyfikowana doula (towarzyszka porodów).

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

WZORY są kobietą – FB

WZORY na wiosnę 2019
27-28 kwietnia
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
Warszawa
godziny wydarzenia 11-19
wstęp wolny