WZORY na gwiazdkę

Wzory Grudzień

Wzory na gwiazdkę odbyły się 16-17 grudnia 2017 r.

Świąteczna edycja targów WZORY była wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich szukających niepowtarzalnych przedmiotów do domu i pięknych prezentów dla najbliższych.

Już po raz kolejny ponad 200 wystawców spotkało się w zabytkowej przestrzeni Domu Towarowego Braci Jabłkowskich by pokazać projekty wykonane w Polsce, przez niewielkie manufaktury i rzemieślników. Wybrani przez nas wystawcy zaprezentowali projekty mebli, ceramiki, tekstyliów, plakatów i domowych akcesoriów wyposażenia wnętrz.Tym razem aż na czterech piętrach!

Dla wszystkich spóźnialskich i tych którzy szukali unikatowych, ręcznie robionych prezentów przygotowaliśmy specjalną strefę prezentowej – tutaj klienci znaleźli prezenty dla całej rodziny: naturalne kosmetyki,biżuterię, akcesoria drewniane  oraz upominki dla dzieci.

W specjalnej strefie dziecięcej miało miejsc mnóstwo atrakcji dla maluchów!�
W sobotę i niedzielę o 13.00, 14.00 i 15.00  odbyło się przedstawienie dla dzieci :

Spotkanie z Małym Teatrem Ilustracji
Dla dzieci – niezwykle barwne spektakle Kamishibai z podkładem dźwiękowym granym na egzotycznej marimbie. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – teatr) to japońska technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych plansz zamkniętych w drewnianej skrzynce, jej historia sięga XII wieku.

O godzinie 12.00 w sobotę i w niedzielę członkowie Sieć Obywatelska Watchdog Polska poprowadzili warsztat: „Dzieci ulepszają codzienność”.Dzieci zaprojektowały przedmioty przyjazne dzieciom! Było dużo wycinania, rysowania, malowania, konstruowania i wymyślania.

Przez oba dni targowe Bazgrołaki prowadziły warsztaty live printing dla dzieci i dorosłych.
Dzieci mogły wykonać niepowtarzalny nadruk na torbę, koszulkę lub plecak. Przy użyciu ciekawych szablonów dzieci zrobiły niepowtarzalne nadruki przy użyciu metody termotransferu. Warsztaty dla dzieci i dorosłych w cenie 30zł za koszulkę lub 20zł za torbę lub plecak.

W sobotę na czwartym piętrze DTBJ odbyło się spotkanie PROday vol.3 16/12/2017 godz. 12 -16 spotkanie biznesowo – networkingowe dla dostawców i odbiorców z branży wnętrzarskiej i projektowej.

W ramach tego spotkania o  godz. 15.00 dr Krystyna Łuczak-Surówka opowiedziała nam o designie w czasie świąt.

Kilka lat temu dr Krystyna Łuczak-Surówka postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie – tak powstała akcja Design Dla Zwierząt.

Projektanci, firmy lub designerzy przekazują dla akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT swoje dary, które wystawiane są na aukcjach. W tym roku przyświecała nam idea promowania adopcji starszych zwierząt – tych które mają najmniejsze szanse na nowy dom. My też wspieraliśmy akcję. Fundacja Zwierzochron otrzymała w tym roku 10% dochodu ze sprzedaży biletów.

Wzory na gwiazdkę

16-17 grudnia 2017
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
Ul Bracka 25
Godziny 11-19

Wstęp 5 zł – z aplikacją Going.
5 zł bez aplikacji
10% zysku z biletów przekażemy na cele charytatywne


Partnerzy

Selene Materace
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Patroni medialni

Going.
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU)
Czas na Wnętrze
Warsawholic
KUKBUK
Ströer
F5
NOIZZ.pl
Chillizet
La Vie Magazine
westwing.pl
Fathers
infoArchitekta.pl