WZORY na Stadionie Legii 13/06/2015

Stadion Legii udzielił nam chłodnego schronienia pod swoimi promenadami, tworząc najbardziej oryginalną, zaskakującą i olbrzymią przestrzeń wystawienniczą. W ten upalny i słoneczny dzień ponad 120 wystawców pokazało swoje projekty w chłodnej i ascetycznej scenerii promenad stadionu.

Na wzorach oczywiście nie zabrakło ciekawych wydarzeń towarzyszących:

  • Firma LAKO poprowadziła warsztat dla projektantów ” pomysłowe i funkcjonalne projektowanie oświetlenia” Na przykładzie bogatego doświadczenia, własnej kreatywności, a przede wszystkim możliwości płynących z posiadania nowoczesnego parku maszynowego pokazali ,jak „wychodzić poza ramy”, projektować oświetlenie we wnętrzach z wizją, pamiętając jednocześnie o funkcjonalności i zadowoleniu klienta.
  • Studio projektowe DBWT poprowadził warsztat „Bez przerwy na kawę” gdzie z gośćmi wykonywali nietuzinkowe lampy. Podczas warsztatów powstały efektowne klosze wykonane z papierowych filtrów do kawy. Do wyboru goście mieli dwa modele różniące się sposobem zawieszenia i kształtem.
  • Szkoła VIA MODA INDUSTRIAL poprowadziła warsztat ” designersko-zdrowo-sezonowo” – były to warsztaty z pizzą, zbadaliśmy jej tajniki, i poznaliśmy na czym polega tajemnica food-designu.
  • KUKBUK przygotował specjalny warsztat o fotografowaniu jedzenia, uczestnicy poznali sposoby tworzenia apetycznych kadrów, a to co sfotografowali, szybko zostało zjedzone.
  • Inżynieria Designu poprowadziła pokaz pracy z gliną, na którym razem ze szkołą Ceramiq pokazali technikę odciskania w ceramice koronkowych serwet.
  • Na Legii pokazaliśmy również wystawę pokonkursową JASNOWIDZE – wystawę wieńczącą pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci. Konkurs zorganizowało Wydawnictwo Dwie Siostry.
  • Fundacja Virid’Or przygotowała dla dzieci warsztat „Naturą malowane” dzieci robiły na nich naturalne farby i malowały nimi obrazy.
  • Tashka / Fika zrobiły teatralny warsztat na którym dzieci przy użyciu szablonów tworzyły biżuterię i bawiły się w teatr na podstawie serii książek „Alinka zaprasza na scenę”. Dzieci podczas warsztatu tworzyły również własne materiały do nauki liczenia i wymyślały rymowane wierszyki.
  • Akademia Fotografii przygotowała dla dzieci zabawę polegającą na tworzeniu własnych pocztówek z portretem z wakacji.